Perşembe , 28 Mayıs 2020
Anasayfa » BLOG » 11 Ayın Sultanı Los Angeles!

11 Ayın Sultanı Los Angeles!

ABD’nin Los Angeles kentinde 28 dakikada çekilen ay fotoğrafları, kompozit(*) tekniğiyle bir araya getirilerek mucize niteliğinde bir görsel elde edildi.

Los Angeles’lı fotoğraf ve video sanatçısı Dan Marker Moore, 28 dakikalık süre içerisinde çektiği 11 kare fotoğrafla, kompozit tekniğini kullanarak aynı kare içerisinde görülmesi mümkün olmayacak apayrı bir görsel elde etti. Los Angeles’ın gökdelenlerle bezenmiş siluetinin arkasından semaya doğru yükselen Ay’ın kademe kademe en yüksek noktaya ulaşmasının çarpıcı bir şekilde görüldüğü bu kompozit fotoğrafta, Güneş’in etkisinin azalmasından kaynaklanan renk değişimini de net bir şekilde görebiliyorsunuz. Fotoğrafta 11 ayı aynı anda görünce başlıktaki espriyi yapmadan edemiyor insan; 11 Ayın Sultanı Los Angeles!

 moon02

(*)Birden fazla fotografik görüntünün tek bir fotografik ürün meydana getirecek şekilde bir arada sunulmasından oluşan fotoğrafa kompozit fotoğraf denir.

moon03

Yazar : Mehmet Savaş

Mehmet Savaş
Gece hayatına meyilli; kitaba, sinemaya ve müziğe dünya nimetleri olarak bakan bir yolcu... En sevdiği gün Cuma ve en sevdiği kahraman da Robinson'dur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir