Salı , 27 Şubat 2024

Tatilde 25 metre derinlikte fotoğraf keyfi

Canon’un zorlu koşullara uygun kompakt modeli PowerShot D30, suya, toza ve şoka dayanıklılığıyla yaz tatilinin vazgeçilmezi olacak ve tatilde 25 metre derinlikte fotoğraf keyfi yapacaksınız. PowerShot D30’nin bir diğer özelliği de, 2 metreye kadar düşmelere karşı dayanıklı olması.

Canon’un kompakt ve sağlam dijital fotoğraf makinesi PowerShot D30, fotoğraf tutkunlarına 25 metre derinliğe kadar su altında çekim yapmayı sağlayan mükemmel bir su geçirmezlik performansı sunuyor. Zorlu koşullara uygun yapıdaki PowerShot D30 ayrıca, 2 metreye kadar düşmelerde, darbelere karşı dayanıklı. -10°C’lik düşük sıcaklıklarda bile kullanılabilmesi için donmaya karşı dayanıklı olan D30, tamamıyla toz geçirmeyen özellikte dizayn edilmiş.

Bu özellikleri ile D30’un, snowboard’dan tüplü dalışa kadar en heyecanlı dış mekan aktiviteleri için ideal bir performans sunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca çocukların özensiz kullanımından zarar görmediğini de belirmek gerek.

GezginDergi_PowerShot_D30_BLUE_BCK

Su altında ışık harikası

Canon’un bu yeni modeli, yüksek hassasiyetli 12,1 Megapiksel CMOS sensörü ile güçlü DIGIC 4 işlemcisinin özel bir kombinasyonu olan HS System ile her türlü ışıkta harika çekimler yapabilme imkânı sunuyor. HS System, su altı ortamlarının tipik özelliği olan düşük ışıkta harikalar yaratırken Su Altı modu ve Özel Beyaz Dengesi, derinlerdeki doğal renklere göre hızlı bir şekilde ayarlama yapmanızı sağlıyor, böylece gerçek su altı atmosferini yakalamak çok daha kolay oluyor. Hal böyleyken tatilde 25 metre derinlikte fotoğraf keyfi yapmanız pek de zor olmayacak.

 GezginDergi_PowerShot_D30_BLUE_FRT

Eldivenle bile kullanılıyor

Geniş 460 bin nokta LCD ekranı kullanırken ister parlak güneş ışığında, ister su altında olsun mükemmel görünürlüğün keyfini çıkarmak mümkün. Çok parlak koşullarda gelişmiş netlik sağlayan Günışığı Modu, maksimum parlaklık için daha yüksek güce sahip LED arka ışığını etkinleştiriyor. Dokunma Kontrollü etkin ekran, eldiven taktığınızda bile resimlerin rahatça görüntülenebilmesini sağlıyor.

GezginDergi_PowerShot_D30_BLUE_TOP

Film Özeti, her fotoğraf çekiminden önce 4 saniyeye kadar kayıt yapıyor ve günün filmlerini bonus HD filminde birleştiriyor. Süper Yavaş Çekim Film de hızlı hareketi yavaşlatıyor. GPS özelliği ise, fotoğraf ve videoların konumunu etiketlerken, kaydedici işlevi, yolculuğun kaydını tutuyor.

Yazar : Mehmet Savaş

Gece hayatına meyilli; kitaba, sinemaya ve müziğe dünya nimetleri olarak bakan bir yolcu... En sevdiği gün Cuma ve en sevdiği kahraman da Robinson'dur.

Bir yorum

  1. Fotoğrafçılık gerçekten farklı bir tutku, drone’lar yaygınlaştıkça insanlar hava fotoğrafçılığına merak saldı, maalesef insanlar sürekli denizde dalamıyorlar, drone’lar gibi su altı içinde çeşitli araçlar üretilse hergün yüz binlerce insan uzaktan denizlerde fotoğraf çekmeye başlar, belkide bu durum su altında bilinmeyen birçok keşfin yapılmasına da yarayabilir…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir