Pazartesi , 2 Ekim 2023

GEZGİN Dergisi 102. Sayı ile sizlerle..

Yolda olmanın bilinci ve Gezgin olmanın şuuru ile yine gezdik, dolaştık, çektik, yazdık, geldik, getirdik..

Bu sayımızda;
Halit Ömer Camcı’nın fotoğrafları eşliğinde Ilgın Nas’ın izlenimleri ile Yeni Delhi’den Agra’ya bir mistik yolculuk yapacaksınız.. Suret Hindistan’da mana ile bu kadar bulur.. Suret’in Mana’ya yakıştığı en önemli mekanlar.. Keyifle okuyacak, keyifle seyredeceksiniz..

Mehmet Kutlu İnanç’ın Belarus, Kemal Gönen’in Tiflis, Durdu ve Emre Ozan’ın Moğolistan’da At Yarışları dosyaları birbirinden güzel..

Bu sayımızda Yurtiçi dosyamız Nemrut-Adıyaman bölgesi.. Niyazi Uğur Genca sabah, öğlen, ikindi, akşam, gece; her anını seyretti, hissetti ve yansıttı..

Kültür, Tarih ve Sanat Bölümümüzde Önder Kaya Halit Ömer Camcı’nın fotoğrafları eşliğinde İznik’i yazdı.. Bu sayıdaki en sürpriz dosyamız ise Kore Savaşı ile ilgili.. Mehmet Savaş’ın özenle hazırladığı dosyamız, Kore Savaşında görev yapan Mustafa Gürlek’in özel albümü eşliğinde bizleri yine o trajik günlere götürdü.. Fotoğraflara bakarken savaşın bir tv veya bilgisayar oyunu olmadığını iliklerinize kadar hissediyorsunuz.. Zekeriya Şimşek’in yıldönümü dolayısı ile hazırladığı Marşmira dosyası da aynı eksende bizi tarihe tanıklığa çağırıyor..

Portfolyomuz her ay bir Ustayı ağırlamaya devam ediyor.. Bu ayki konuğumuz bana göre alanının en iyilerinden olan Ayhan Sözen.. Zaman ve Mekan içinde İnsanın Hallerini keyifle izleyeceksiniz..

Gezgin’in Gör Dediği bölümümüz fark ettiğimiz, fark edilmesini düşündüğümüz fotoğraf ve fotoğrafçıların eserlerini sunmaya devam ediyor.. Bu sayımızda yine dört fotoğrafçımız fotoğraflarının hikayeleri ile karşınızda.. Bedri Akçay, Yusuf Kartal, Nuray Aparı ve Zerrin Taşyürek..

Fotoğrafçının Gör Dediği bölümümüzün konuğu ise Cemal Sepici..

Hayrettin Oğuz Bir Fotoğrafın Düşündürdükleri bölümünde Afrika’dan bir fotoğrafla fotoğraf okuma ve yorumlamalarına devam ediyor..

8 Ağustos’ta bayilerdeyiz..

  1. Sayımıza hemen başlıyoruz..

Yoldayız, yolcuyuz ve hep yolda olmaya devam edeceğiz..

gezgin-dergisi-102-sayi-agustos-2015

Hayrettin Oğuz – GEZGİN Dergisi 102. Sayı ile sizlerle…

Yazar : HALİT ÖMER CAMCI

Gezgin, ışık avcısı, oğlunun babası...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir