Cuma , 8 Aralık 2023

Gezgin Dergisi 104. Sayı ile huzurlarınızda..

Gezgin Dergisi 104. Sayı ile huzurlarınızda..

gezgindergi-104-sayi-kapak

Gezmek, bakmak, görmek, gördüğünü yansıtmak bir kültürdür; bir yaşama biçimi, bir birikimdir.. Fotoğrafın amacının tanımlamak, sınırlandırmak ve ölçüp biçmek değil, yansıtmak, aktarmak, ortaya çıkarmak, özgürleştirmek olduğunun bilinciyle yine gezdik, gördük, yansıttık..

gezgindergi-104-sayi-erdek

Bu sayıda:
Serpil Gül bu sayıda alıştığımız gibi yurt dışından değil Türkiye’den bir dosya ile karşınızda: Erdek.. Zamanın ve mekanın en güzel biçimde kesiştiği bu mekan Serpil Gül’ün birbirinden güzel fotoğrafları ve izlenimleri ile 104. Sayıda.. Serpil Gül kapak fotoğrafımızın da sahibi..

gezgindergi-104-sayi-karadeniz-yaylalari

Samet Güler ve Photosensia grubu Karadeniz Yaylalarındaydı.. Pokut’tan Sal yaylasına bütün yaylalar birbirinden güzel fotoğraflarla ellerinizde.. Erhan Aşık, Ebru İnay, Serap Caymaz ve Photosensia ekibi bu dosyaya fotoğrafları ile katkıda bulundu.

gezgindergi-104-sayi-kavala

Önder Kaya tarihi bir mekan olan Kavala’da idi. Yazı ve fotoğraflarıı ile yine bizi mekanın ötesine götürüyor..

gezgindergi-104-sayi-madrid

Esra Özcan, Miquel Izquerdo Ortega’nın ve kendisinin fotoğrafları eşliğinde Madrid’i anlatıyor.. Endülüs’ün bu unutulmaz şehrini Esra’nın kaleminden keyifle okuyacaksınız..

gezgindergi-104-sayi-kore

Zafer Kantar’ın Kore, Halit Ömer Camcı’nın Ege izlenimleri seyretmeye değer..

Fatih Sınar’ın İzmir’in Mübadil Şarkıları dosyası Rembetiko eşliğinde duygulu bir ege esintisi olarak geliyor sayfalarımıza..

gezgindergi-104-sayi-omer-yucel

Portfolyomuz Ömer Yücel’e ait.. Manzara fotoğrafçılığının ve uzun pozlamanın önemli isimlerinden olan Ömer Yücel’in fotoğraflarını izlerken fotoğraf vasıtası ile bir mekanın içine girmenin ne olduğunu yaşayacaksınız..

gezgindergi-104-sayi-dervis

Hayrettin Oğuz Bir Fotoğrafın Düşündürdükleri köşesinde Ali Bülbül’ün fotoğrafı üzerinden Yalnızlığı anlattı..

Gezgin’in Gör Dediği bölümümüzün bu sayıdaki konukları: Bekir Talha, Dilek Erim, Hümeyra Çelik, Gökhan Ayhan ve Mehmet Bedir..

Fotoğrafçının Gör Dediği bölümümüz ise Mehmet Aslan’ın..

Abone kampanyamıza gösterilen ilgi bizi daha da cesaretlendiriyor.. Kampanyamızın devam ettiğini tekrar belirtelim.. Yazılı ve görsel basının “sosyal” boyuta geldiği bu dönemde basılı bir dergi olabilmek/kalabilmek emek ve cesaret işi.. Sanal olan değil basılı olan kalacak.. Çünkü hakikati, tarihi ve anlamı imaj ve sanal olan değil, somut ve suret olan belirleyecek..

105. Sayı’nın heyecanı ile gezmeye devam ediyoruz..

Yazar : HALİT ÖMER CAMCI

Gezgin, ışık avcısı, oğlunun babası...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir