Pazar , 14 Nisan 2024

Gezgin’in Gör Dediği / Kartepe

Yazı ve Fotoğraf : Ömer KOÇ

2010 yılının kışıydı, Marmara bölgesinin Uludağ’dan sonra en yüksek dağı Kartepe’ye zirve yürüyüşü ve kış kampı yapmaya gitmiştik. Sabahın ilk ışıklarından itibaren yoğun bir tipi eşliğinde yürüyüşümüz zorluklara rağmen devam etmişti. Kar yağışı durduğunda garip bir sis tabakası kapladı her yeri, çoğu yerde göz gözü görmüyordu.

Biraz mola verip sonrasında yola devam edecektik. Beklediğimiz zaman içinde sis etkisini birazda olsa yitirmişti. Bense sis içinde biraz puslu orman görüntüsü çekmek için iç kısımlara doğru yürüdüm, kafamı kaldırdığımda karşımda duran manzaraya inanamamıştım, tablo gibiydi, yeşil bir ev kapısında yatan köpek, önünde eski bir traktör, sisler içinde ağaçlar. Hemen birkaç açı almak için kamerama sarıldım.

Her zaman savunduğum bir görüş vardır araba yolu değil patikalar fotoğrafı üretir diye. Bende o gün yol dışına çıkarak bu harika manzarayı kaydetmiştim.

Gezgin’in Gör Dediği / Kartepe – Bu yazı 2015 yılının Haziran ayında yayınlanan Gezgin dergisinin 100. sayısından alınmıştır.

Yazar : GEZGİN YAZAR

Türkiye'nin Gezi, Seyahat ve Fotoğraf Dergisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir