Salı , 27 Şubat 2024

Haftanın Kitapları- 18 Ağustos 2014

Asi’deki Antakya, Mozaikler Şehrinde İlk Araştırmalar
Shari Kenfield, Tina Najbjerg, Christopher Moss, Hatice Pamir / Koç Üniversitesi Yayınları

Antakya’nın tarihine, Antakya’daki ilk arkeolojik kazı çalışmalarına ve son dönem yapılan araştırmalara dair yazılar ve arşiv fotoğrafları, çağdaş fotoğraflar eşliğinde arkeoloji, tarih ve sanat meraklılarının ilgisine sunuluyor.Scott Redford tarafından derlenen kitaba alınan, bazıları aynı adlı sergide de sergilenen, 1932-39 yılları arasında Princeton Üniversitesi ekiplerince Antakya’da yürütülen ilk arkeolojik kazılara ait siyah-beyaz fotoğraflar, okuru sadece bir arkeolojik kazının geçmişine değil, bu büyülü şehrin 1930’lu yıllarına da götürüyor

gezgindergi-kitaplik-18-agustos-kitaplar (1)
4 Saatte Süper İnsan
Timothy Ferris / Altın Kitaplar

4 SAATTE SÜPER İNSAN, insan bedenini değiştirme konusunda on yıldan fazla süren takıntılı bir arayışın sonucudur. Yüzlerce seçkin sporcunun, onlarca doktorun, insanı hayretler içinde bırakan binlerce bireysel deneyin kolektif bilgeliğini içerir. Olimpiyat eğitim merkezlerinden yasadışı laboratuvarlara, Silikon Vadisi’nden Güney Afrika’ya kadar elden ele dolaşan bu kitap, yaşamı değiştirecek tek bir sorunun üzerine odaklanmıştır: Fiziksel açıdan en büyük sonuçları verecek en minik değişiklikler nelerdir? Bu kitap kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı yanıtlar içeriyor.

gezgindergi-kitaplik-18-agustos-kitaplar (2)
Kalbin Şifası
Diamon Eros / Deva Yayınları

Diamon Eros kitapta, insanın kalbi ve öz varlığıyla iletişimini kaybettiğine dikkat çekiyor. Yazar, bu bağlantıyı yeniden yaratarak şifa bulmanın altın kurallarını okuyucuyla paylaşıyor. Hastalıklardan korunmak için önce kendi arınmamızı gerçekleştirmemiz gerektiğini hatırlatan yazar, bütün hastalıkların zihnimizde oluştuğunu belirtiyor. Kitapta bu bilginin izinden giden yazar, düşüncelerimizi adım adım değiştirecek uygulamalara, metaforlara ve şifa terapisi alan hastaların izlenimlerine yer veriyor. Kalıtsal ve Genetik Hastalıklar, Deri Hastalıkları, Sindirim Sistemi Hastalıkları, Cinsellik, Kanser, Bağımlılıklar gibi pek çok başlıkta, yıllardır edindiği tecrübeleriyle geliştirdiği kendisine özgü şifa yöntemlerini aktarıyor. Kitap, şifa enerjisi ve işleyişini kavramak, uygulamalarla tedavi olmak ve şifa dağıtmak isteyen herkese hitap ediyor.

gezgindergi-kitaplik-18-agustos-kitaplar (3)

Yazar : HALİT ÖMER CAMCI

Gezgin, ışık avcısı, oğlunun babası...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir