Çarşamba , 6 Aralık 2023

Jetset’ten Kışa ve Yılbaşına Özel Destinasyon Önerileri

Etstur’un kişiye özel lüks yurt dışı turları sunan markası Jetset, bu kış içinizi ısıtacak en iyi destinasyonları belirledi. Kışın ortasında yazı yaşatan Dubai ve Phuket’in yanı sıra yeni yıla ihtişamlı bir giriş yapmak isteyenler için Londra, Paris ve New York listede başı çekiyor.

Gezgin düşlerin kusursuz rehberi Jetset, alternatif güzellikleri keşfetmekten keyif alanlar için oluşturulan özel bir tatil konseptinden daha fazlasını sunuyor. Alışılagelmiş tatil anlayışını değiştirmek ve farklı güzellikleri keşfetmek için destinasyon seçiminden konsepte, ulaşımdan otele kadar pek çok detayın incelikle ele alındığı size özel tatil programları tasarlayan Jetset, rüyalarınızın gerçekleşmesini sağlıyor.

Dubai-jetset-gezgindergi
Dubai

Aklınızda kasım ya da aralık ayı için bir seyahate çıkmak varsa, düşlediğiniz gibi bir tatil için kendinizi Jetset’in uzmanlığına bırakın. Takviminize en uygun zaman diliminde, seyahat etmeyi dilediğiniz kişilerle ya da tek başınıza, dünya üzerinde nerede olmak istiyorsanız, düşlerinizle orada buluşun.  Eğer belli bir rotanız yoksa Jetset’in bu mevsim için size önereceği alternatif rotalardan birini seçerek kendinizi özel hissedeceğiniz bir keşfe çıkmaya hazırlanın.

Mevsim ne olursa olsun gönlünüzden geçen her zaman sıcak, içinizi ısıtacak egzotik ya da renkli rotalar ise kasım ver aralık ayları boyunca Dubai ve Phuket Adası en ideal destinasyonlar arasında yer alıyor.

Çöldeki Vaha Dubai

Plajları, gökdelenleri ve sayısız alışveriş merkezi ile Dubai, bin bir gece masallarının etkisini taşıyan Arap kültürü ve Batı’nın modern tarzını sentezliyor. Geleneksel çarşıları, rüzgar kuleleri ve eski yapıları ile geçmişi yansıtırken; lüks otelleri, alışveriş merkezleri, gösterişli gökdelenleri ve dünya mutfaklarından en özel lezzetleri tadabileceğiniz müthiş restoranları ile çöldeki vaha tanımına yakışıyor Dubai…

Phuket-jetset-gezgindergi
Phuket Adası

Egzotik Cennet Phuket Adası

Andaman Denizi’nin incisi Phuket Adası; muhteşem koyları, palmiye ağaçlı bembeyaz kumsalları, kristal denizi ile kasım ve aralık aylarında sıcacık bir tatil için sizi bekliyor. Tropikal iklimin hakim olduğu ada, bu dönemde muson rüzgarlarının etkisinde olduğundan nemin düşük, ferah esintilerin bol olduğu ideal bir tatil atmosferi sunuyor. Ada barları, restoranları, renkli gece eğlencelerinin yanı sıra tropikal lezzetleri ve doğal güzellikleri ile de eğlencenin dorukta olduğu bir tatil vaat ediyor.

Roma-jetset-gezgindergi
Roma

Yeni Yılda Yepyeni Heyecanlar İçin…

Bu aylarda seyahat hayallerini şekillendiren bir diğer önemli etken de yılbaşı… Pek çok şehir aralık ayında yeni yıla renkli manzaralarla hazırlanırken, siz de bu heyecana ortak olmak isterseniz; yeni yılın en görkemli şekilde kutlandığı dünya başkentlerinden New York’u tercih edebilirisiniz. Times Meydanı’nda renkli kutlamaların yaşandığı şehirde, havanın soğukluğuna meydan okuyan eğlenceli ve sıcak bir kutlama atmosferi sizi bekliyor. Bir diğer alternatifiniz ise; yılbaşından bir ay önce süslenmeye başlayan sokakları, binlerce ampulle aydınlanan Eyfel Kulesi ve renkli kutlamalara sahne olan Champs-Elysees’si ile Paris olacak. Yeni yılı en az bu iki şehir kadar görkemli kutlayan Londra da eğlenceli sokak partileri, Trafalgar Meydanı’ndaki kutlamaları ve LondonEye üzerinde yükselen havai fişekleri ile görülmeye değer… / Jetset’ten Kışa ve Yılbaşına Özel Destinasyon Önerileri

Yazar : NURYA ÇAKIR

Yazar, hat sanatçısı, Gezgin Dergi editör...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir