Pazartesi , 22 Nisan 2024

SAMSUNG GALAXY NX Türkiye’de

gezginderginceleme-samsung-galaxy-nx (6)
Galaxy NX 30mm ile çekilmiş bir fotoğraf

3G/ ve Wi-Fi bağlantısıyla Samsung GALAXY NX -Değiştirilebilir Lensli Fotoğraf Makinesi Türkiye’de satışa sunuluyor

Samsung Electronics tarafından geliştirilen ve alanında birçok ilke imza atan GALAXY NX fotoğraf makinesi, Ocak ayında Türkiye’deki tüketiciler ile buluşuyor. 3G Bağlantılı Kompakt Sistem Fotoğraf Makinesi (CSC) ile GALAXY NX, sınıfının en iyi optik performansıyla,en güncel bağlantı özellikleri ve Android eko-sistem tabanlı uygulamaları tek cihazda bir araya getiriyor.

GALAXY NX,her görüntüyü anlatılmaya değer bir hikayeye dönüştürüyor. Sahip olduğu ileri teknoloji sayesinde kullanıcılar, deneyimlerini anında paylaşalabilecekleri bir hikayeye dönüştürme fırsatını elde ediyor ve nerede olurlarsa olsunlar,çektikleri fotoğrafları istedikleri kişiyle paylaşabiliyorlar.

gezginderginceleme-samsung-galaxy-nx (1)
GALAXY NX_85mm ile çekilmiş bir fotoğraf

Samsung  Türkiye Dijital Görüntüleme Ürün Grubu Satış ve Pazarlama Müdürü Cenk Güler satışa sunulan GALAXY NX ile ilgili olarak, “Samsung olarak hedefimiz her alanda liderlik. Akıllı fotoğraf makineleri ile bu iddiamızı, satışa sunduğumuz GALAXY NX ile pekiştiriyoruz. GALAXY NX, sunduğu tüm ilgi çekici özellikleri ile başlı başına bir serüven. 31 adet farklı Akıllı Mod’asahip olan ve alanında birçok ilke imza atan GALAXY NX ile profesyonel kalitede fotoğraf çekimini bir adım daha öteye götürüyoruz. Bu sayede kullanıcıya fotoğraf çekimi sırasında yaratıcı dokunuşlar sunarken, çekim sonrasında ise sosyal ağlarda anında paylaşım imkanı sağlayarak tüketicilerimizin sosyal hayata entegrasyonunu kolaylaştırıyoruz” dedi.

gezginderginceleme-samsung-galaxy-nx (2)
GALAXY NX_50-200mm ile çekilmiş bir fotoğraf

GALAXY NX ile paylaşım yapmak artık çok kolay 

3G teknolojisine sahip olan GALAXY NX, fotoğrafçılara her an bağlantıda kalma olanağı veriyor. GALAXY NX, kullanıcıların yaşadıkları heyecan verici deneyimleri anında ve olağanüstü bir kaliteyle sevdikleriyle paylaşabilmelerine olanak tanıyor.

Görsel haberleşme çağını yakalayan GALAXY NX’te bulunan Fotoğraf Tavsiyesi (Photo Suggest) sayesinde kullanıcılar, dünyanın dört bir yanındaki fotoğrafçıların çektikleri görüntülerden oluşan devasa bir kütüphaneye ulaşım sağlayabiliyor ve bulundukları yerde en unutulmaz fotoğraf karesini çekme fırsatı yakalıyor.

GALAXY NX’de bulunan Fotoğraf Albümü (Story Album) sayesinde ise özel anlar tek bir dokunuşta bir dizi halinde görülebiliyor ve kullanıcılar unutulmayacak hatıraların tadını çıkarabiliyor; fotoğraflar yeniden çerçevelendirilip boyutlandırılabiliyor. Ayrıca diğer cihazlarda da görüntülenebilen ve paylaşılabilen dijital albümler de oluşturulabiliyor.
gezginderginceleme-samsung-galaxy-nx (3)
GalaxyNX 18-55mm ile çekilmiş bir fotoğraf

Telefonunuzu “akıllı” yapan işletim sistemi ile fotoğraf deneyiminizi zenginleştirin

GALAXY NX’te bulunan Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi sayesinde ise kullanıcılar, Android uygulama marketi ortamından yapacakları seçimler ile GALAXY NX’i kişisel tercihlere göre ayarlayabiliyor; göz alıcı fotoğraflar ya da videolar çekmekle kalmayıp montaj yapabiliyor; özel efektler ekleyebiliyor ya da aile ve arkadaşlar ile bağlantıda olabiliyor.

GALAXY NX, geniş özellik yelpazesi ile fotoğrafçılara, özgün bakışlarını çektikleri görüntüye yansıtabilme imkanı sunuyor. 31farklı Akıllı Mod (Smart Mode) sayesinde kullanıcılar, bulundukları çevre için en uygun ayarları seçebiliyor ya da yeni ve sanatsal görüntüler yakalayabiliyor.

gezginderginceleme-samsung-galaxy-nx (4)
Galaxy NX 16mm ile çekilmiş bir fotoğraf

ÇokluPozlama (Multi Exposure) ile iki farklı kareleri birleştirilebiliyor, böylece farklı görüntüler elde edilebiliyor. (Animated Photo) özelliği, 5 saniyeye kadar ardışık çekilen fotoğrafları birbirine bağlıyor ve hareketli bir GIF dosyasına dönüştürülebiliyor. Gerçeğe daha yakın görüntüler Sesli Çekim (Sound & Shot) sayesinde kaydediliyor; görüntü kaydedilirken çevredeki sesler ile insan sesleri beraber alınıyor; bu sayede, kaydedilen anlar olduğu gibi görüntüleniyor. Kişisel tercihlerinize göre ayar yapabilmenizi sağlayan Fotoğraf Makinesi Stüdyosu (Camera Studio), en sık kullanılan uygulamaları yada makine modlarını kolayca ayarlamanızı ve fotoğrafların her seferinde tam olarak istenildiği gibi çekilmesini sağlıyor.

gezginderginceleme-samsung-galaxy-nx (5)
GALAXY NX 20-50mm ile çekilmiş bir fotoğraf

GALAXY NX’e  sahip olan kullanıcılar hayatın hızlı akışı içerisinde tek bir anı bile kaçırmıyor. Gelişmiş Hibrit Otomatik Netleme(AF) Sistemi doğru faz ve kontrastı belirliyor, bu sayede parlak ve canlı çekimler yapılabiliyor; 1/6000 saniye pozlandırma hızı ve saniyede 8,6 kare (fps) fotoğraf kayıt hızıyla, görüntüleri, anında olduğu gibi kaydetmenizi sağlıyor.

Sınıfının en iyi çözünürlüğü ve çeşitli değiştirilebilir lenslere sahip olan GALAXY NX, her an her yerde fotoğrafları en üstün görüntü kalitesinde çekebiliyor. Az ışıklı ortamlarda bile en parlak ve detaylı görüntüler 20.3MP APS-C Sensör sayesinde yakalanırken, DRIMe IV Görüntü Sinyal İşlemcisi (DRIMe IV Image Signal Processor) ise günümüz fotoğrafçılarının talep ettiği hız ve keskinliği sağlıyor.

SAMSUNG GALAXY NX Türkiye’de | Yazı : Özgür Çetin

Yazar : GEZGİN YAZAR

Türkiye'nin Gezi, Seyahat ve Fotoğraf Dergisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir