Perşembe , 30 Kasım 2023

Samsung NX ailesinin en yeni üyesi NX1’e ödül yağmuru

Samsung Electronics tarafından Kasım ayı itibariyle Türkiye pazarında satışa sunulan profesyonel fotoğraf makinesi NX1, Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı 2015 – Yenilikçilik Ödülü dahil birçok ödülün sahibi oldu.

İstanbul, 24 Aralık 2014 – Kasım ayı itibariyle Türkiye pazarına sunulan, Samsung’un profesyoneller için son teknoloji ile tasarladığı NX1; birçok farklı ülkede birbirinden prestijli ödüllere layık görüldü. Tüketici Elektroniği Birliği (Consumer Electronics Association® – CEA) tarafından her yıl düzenlenen ve dünyanın en büyük tüketici teknolojileri fuarı olan CES, 2015 Yenilikçilik Ödülleri kapsamında NX1’a En İyi Kamera ödülünü verdi. İngiltere’nin saygın bağımsız test yayınlarından Reviewed.com tarafından yapılan detaylı incelemelerde ise Samsung NX1 sergilediği mükemmel performansı ile göz doldurdu. 9.6 puanlık test skoru ile yılın en iyi ürünü olarak seçildi. Yaklaşık 700.000 tirajı ile Almanya’nın en çok satan saygın teknoloji dergilerinden Computer Bild Dergisi tarafından ise Photokina’nın sistem kameraları alanında en iyi ürünü olarak ödüllendirildi.

gezgindergi-haberler-sansung-nx1-odul (1)

CES 2015 Yenilikçilik Ödülleri için NX1; 29 farklı kategoride CES Yenilikçilik programına dahil edilen en yeni tüketici elektroniği ürünleri, bağımsız endüstriyel tasarımcılardan, mühendislerden ve medya mensuplarından oluşan, üstün tasarım ve mühendislik özelliklerini ödüllendirmeyi amaçlayan seçkin bir jüri tarafından değerlendirildi.

Yaptıkları testler ile global çapta geçerlilik gören Reviewed.com ise en doğru bilgiyi sunabilmek adına özel olarak oluşturdukları stüdyolarda farklı ekipmanlarla NX1’i inceledi. Yapılan incelemeler sonucunda Reviewed.com’da yayınlanan makalede, Samsung NX1’ın değiştirilebilir lensli makineler arasında özellikle öne çıktığı belirtiliyor. NX1’ın sadece Samsung’un şu ana kadar ürettiği en iyi makine olmakla kalmayıp, aynı zamanda bu fiyat aralığında satın alınabilinecek en iyi fotoğraf makinesi olduğununa dikkat çekiliyor.

Benzersiz hız ve keskinliğe ödül yağmuru

NX1’in son derece güçlü ve hızlı olan yeni DRIMe V Image Processor görüntü işlemcisi, üstün renk üretimi ve gürültü azaltma özelliğiyle öne çıkıyor. Ürün, profesyonel görüntüleme hızını güçlü çekirdeklerle sağlıyor. İleri teknoloji ürünü NX1 ayrıca, harici herhangi bir donanıma gerek olmaksızın 4K UHD video kayıt desteği sunuyor.

Samsung’un yeni 205 Faz Algılama noktalı NX Auto Focus (AF) System III otomatik odaklama sistemi; hızı, çevikliği ve odaklama yeteneği ile profesyonel fotoğrafçılığın sınırlarını yeniden tanımlıyor. En özel anlar göz açıp kapayana kadar geçse de NX1’in birinci sınıf AF hızı (0,055 san) bu anları yakalayıp, yıllarca bütün detaylarıyla hatırlamanızı sağlıyor. Ayrıca sektörde lider konumda olan 15FPS kesintisiz çekim özelliği, NX1 kullanıcılarının hareketli nesneleri kesintisiz olarak izlemelerini ve çekmelerini sağlıyor.

Yazar : HALİT ÖMER CAMCI

Gezgin, ışık avcısı, oğlunun babası...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir