Perşembe , 30 Kasım 2023

Skyscanner’dan Uygun Uçuş Önerileri

İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, son dakikacılık özelliği ile ön plana çıkan Türk seyahat severlere uygun fiyata uçak bileti bulmak için tavsiyelerde bulunuyor. Uçak bileti fiyatlarını takip etmek çoğu zaman seyahat severler için zor olsa da Skyscanner’ın kullanıcı dostu özellikleri ve “Uygun Uçuş Önerileri” seçeneği sayesinde son dakikada bile ucuza seyahat edebilmek mümkün.

Skyscanner’ın son yayınladığı “Rezervasyon İçin En Uygun Zaman” raporuna göre, tüm destinasyonlar göz önüne alındığında, Türkiye’den ortalama 20 hafta öncesinden rezervasyon yapılması gerekiyor. Türkler ise sadece 39 gün öncesinden rezervasyon yaparak uygun biletleri genellikle kaçırıyor.

Takipte kalın! 

Havayolu şirketlerinin e-bültenlerine kayıt olarak, sunulan son dakika fırsatlarından haberdar olabilirsiniz. Seyahat arama motorlarını kullanarak, uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca Skyscanner’ın Fiyat Alarmı özelliği ile seyahat etmek istediğiniz destinasyon ve tarih için fiyat alarmı kurarak, takip ettiğiniz uçak biletinin fiyat değişikliklerinden anında haberdar olabilirsiniz.

Gözünüzü Açık Tutun! 

Havayollarının Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarını takip ederek, indirimli uçuş fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz. Sosyal medya aracılığı ile hava yolu şirketlerinin kampanyaları konusunda da bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, havayolu şirketlerine üyelik programlarına katılarak, sadece üyelere özel indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Daha az tercih edilen uçuş saatlerini tercih edin! 

Uçuş saati konusunda esnek davranarak uygun fiyat seçenekleri ile seyahat edebilirsiniz. Havayollarının daha az tercih edilen uçuş saatleri genellikle daha uygun fiyatlıdır. Uçuş saatleri dışında, gideceğiniz havaalanı destinasyonu konusunda da esnek olarak tasarruf edebilirsiniz. Birden fazla havayoluna sahip şehirlerin daha az tercih edilen havaalanlarına uçuşlar, genellikle yoğun havaalanlarına göre daha ucuzdur. Ayrıca Skyscanner’ın“her yere” arama seçeneği de spontan davranmayı seven seyahat severler için ucuza seyahat edebilme imkanı veriyor. Bulunduğunuz  yerden seyahat etmek istediğiniz tarihleri seçerek bu tarih için en uygun destinasyonları bulabilirsiniz.

Ekstra ücretler konusunda dikkatli olun! 

Bazı havayolu şirketleri bilet alırken uçak biletinin üzerine ek bavul ücreti, yemek ücreti gibi ek ücretler ekleyerek uçak bileti fiyatlarını arttırabilir. Son anda talep edilebilecek bu ücretlere de dikkat ederek tasarruf edebilirsiniz.

Erken rezervasyon yaptırın! 

Erken rezervasyon yaparak da uçak bileti fiyatından tasarruf yapabilirsiniz.

Son Dakikacı Türklere Skyscanner’dan Uygun Uçuş Önerileri – Bu yazı 2015 yılının Haziran ayında yayınlanan Gezgin dergisinin 100. sayısından alınmıştır.

Yazar : GEZGİN YAZAR

Türkiye'nin Gezi, Seyahat ve Fotoğraf Dergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir