Cumartesi , 30 Eylül 2023

Sony’den dünyanın en hızlısı / Sony α6000 inceleme

İnceleme: Halit Ömer Camcı

Dünyanın en hızlı netlik yapabilen değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi – Sony α6000 inceleme

Sadece 0,06 saniyelik yüksek hassasiyetli otomatik netleme ile Dünyanın en hızlı otomatik netleme performansını sunan α6000 değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi, 24,3 megapiksellik sensörü ile yaşanan her anı, zengin detaylarla dolu fotoğraflara dönüştürmenizi sağlıyor.

α6000, değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makineleri arasındaki en yüksek hızlı AF performansı ile öznelere sadece 0,06 saniye içinde keskin şekilde netleme yapabiliyor. Anlık gülümsemelerden yüksek hızlı tenis servislerine kadar, diğer fotoğraf makinelerinin kaçırdığı hızla akıp giden anları artık yakalayabileceksiniz. 24,3 megapiksellik Exmor APS HD CMOS sensör ve BIONZ X işlemci sayesinde de, zengin detaylarla dolu fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Sony’nin aynasız ürün yelpazesini güçlendiren α6000, siyah ve titanyum olmak üzere iki ikonik tasarım seçeneği sunmuş. α6000, aynasız bir fotoğraf makinesinin büyüklük ve ağırlık açısından sağladığı avantajlardan faydalanmayı düşünen ama süper hızlı otomatik netlemeden de vazgeçmek istemeyen kullanıcıları, ikisi arasında seçim yapma derdinden kurtarıyor.

Sony-α6000-gezgindergi

Saniyede 11 kare çekim hızı

Birçok profesyonel DSLR’dan bile daha hızlı olan α6000’in bu olağanüstü otomatik netleme hızı, Sony’nin gelişmiş Hızlı Hibrit AF sistemi ile destekleniyor. 179 noktalı netleme düzlemi faz algılamalı AF sensör, yüksek hassasiyetli kontrast algılamalı AF ile bir araya getiriliyor. Bu etkili bileşim, tüm değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri arasında dünyanın en hızlı AF performansının yanı sıra son derece hassas otomatik netleme ile saniyede 11 kare gibi muazzam hızda sürekli çekim yapma imkânı da sunuyor. Atletler ve akrobatik ev hayvanları gibi hızlı hareket eden özneler de dahil olmak üzere, her şey α6000 ile net olarak yakalanıyor.

Çekim ayarlarını zahmetsizce yapın

Fotoğraf makinesinin üzerine yerleştirilmiş ve sezgisel olarak kullanılabilen mod ve kontrol kadranları, önünüzdeki sahneye netlenmiş haldeyken, çekim ayarlarının zahmetsizce yapılabilmesine imkân veriyor. Aralarında iki özel ayar düğmesinin de bulunduğu toplam 7 ayarlanabilir düğme, 43 atanabilir fonksiyondan herhangi birine hızlı erişim sağlayarak tüm fotoğraf meraklılarını tatmin ediyor. Her türlü durumda fazladan esneklik için ise, portreleri ve loş iç çekimleri aydınlatmak üzere bir dahili flaş bulunuyor.

Sony-α6000-gezgindergi_1
Sony α6000 ile çekilmiş bir fotoğraf / Çeşme – İzmir

Hemen paylaşın

Çekimlerinizi paylaşmak da oldukça kolay: dahili NFC ve Wi-Fi özellikleri Xperia™ veya NFC uyumlu Android akıllı telefon ve tabletler ile tek dokunuşta bağlantı yapabiliyorsunuz. Yine tek bir dokunuş ile aktive edilen Akıllı Uzaktan Kumanda da fotoğraf makinesine bağlanarak deklanşöre uzaktan basmanıza ve fotoğrafları cep telefonunuzun üzerinden görebilmenize imkân veriyor.

Sanatçılığınızı farklı bir boyuta taşıyın

α6000’in heyecan verici imkanları, sanatçılığınıza farklı bir boyut katıyor. PlayMemories Camera Apps, sanatsal efektleri, araçları ve daha fazlasını içine alan ve gitgide büyüyen ücretsiz ve ücretli uygulamalardan oluşan yelpazesi ile fotoğraf deneyiminizi daha da geliştiriyor. α6000 aynı zamanda Sony’nin Camera Remote API programı ile de uyumlu. Ayrıntılı bilgiyi www.sony.net/pmca/ adresinden öğrenebilirsiniz.

Sony α6000 değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi Türkiye’de satışta. Hafif, hızlı, pratik güzel bir makine ile dolaşmanın keyfini merak ediyorsanız, hiç durmayın. 🙂

Yazar : HALİT ÖMER CAMCI

Gezgin, ışık avcısı, oğlunun babası...

3 Yorumlar

  1. Hızlı, pratik, güzel bir makine, ağırlığı yok gibi var gibi ve video kalitesi de enfes.

  2. Semih Atdemir

    Harika bir inceleme yazısı olmuş ancak bu beni daha fazla gazladı 🙂 Bir an evvel bu makineye sahip olmam lazım artık diyorum …

  3. Elinize sağlık güzel inceleme olmuş makineyi düşünenler için….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir