Salı , 27 Şubat 2024

Tahsin Aydoğmuş “Devinimin Görsel Dili” Fotoğraf Sergisi

Galeri Işık, yeni yılın ilk sergisinde ödüllü fotoğrafçı Tahsin Aydoğmuş’un ‘Devinimin Görsel Dili‘ adını verdiği sergisine ev sahipliği yapıyor. Değişimin hikâyesinin anlatıldığı fotoğraf sergisi, 13-31 Ocak tarihleri boyunca ziyarete açık olacak.

gegindergi-tahsin-aydogmus-devinimin-gorsel-dili (1)

8 senede tamamlanmış bu çalışmaya ait 45​ eserin yanı sıra Aydoğmuş’un 105 fotoğrafından oluşan​ ​ve​​ ​aynı adlı “Devinimin Görsel Dili” Fotoğraf Kitabı da sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Değerli usta Ara Güler’in açılışını onurlandırdığı sergi kapsamında, Aydoğmuş’a 1999 yılında LEICA Fotoğraf Olimpiyatları birincilik ödülünü getiren “Mevlana” adlı fotoğrafı da yer alıyor.

gegindergi-tahsin-aydogmus-devinimin-gorsel-dili (2)

Bugüne kadar 9 kişisel sergi açan Aydoğmuş, hareketle ilgili görsel bir çalışma fikrinden yola çıkarak hazırladığı proje için “Herşey devinim halindedir. İnsanlar fiziksel ve tinsel olarak sürekli değişime uğrarlar. Fotoğrafçı olarak devinim (hareket) ile ilgili bir çalışma yapma fikri yıllardır düşünce bazında beni meşgul ediyordu. Her şey devinim halinde ise bizim de buna ayak uydurmamız gerekir. Fotoğrafçı olarak hareketle ilgili bir görsel çalışma yapma fikri, 8 yıllık bir çalışma sonucu projeye dönüştü.”  diye konuştu.

gegindergi-tahsin-aydogmus-devinimin-gorsel-dili (4)

Yazar : HALİT ÖMER CAMCI

Gezgin, ışık avcısı, oğlunun babası...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir