Salı , 27 Şubat 2024

Yetimhaneleri ile Tanıdığım Ülke / Moldova

GAGAVUZ

Kimse Yok Mu temsilcisi Hasan Dalan Fotoğraf sanatçısı Ömer Camcı ile Yaşar Görür mihmandarlığında 26 Mart Çarşamba günü Kişinev’den Çadır Longa kentine ulaştık. Bu şehirdeki Orizont Türk Lisesi Müdürü Osman Aytekin rehberliğinde yaptığımız alışveriş ile birlikte Şkola İnternat Kimsesizler Yurdu’na gittik. Kurumun idarecileri (Müdüre hanım Ludmila Goroşko) ile yaptığımız görüşmede genel durumları ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldık. Yanımızda getirdiğimiz yardımın 7000 USD lik bölümünü bu ihtiyaçların yettiği kadarını karşılamak için kullanılmak üzere Osman Aytekin Bey’e teslim ettik.

KİŞİNEV YETİMHANE

Moldova’nın başkenti Kişinev’de bulunan MİTAD Derneği Temsilcisi Ekrem İLKER ve rehberimiz Alexander TURCAN  ile birllkte GIMNAZIUL-İNTERNAT NO 2 YETİMHANE sine çalışma ziyaretinde bulunduk.

Yöneticilerden daha önce hazırladıkları ihtiyaç listesi hakkında bilgi aldık. Yapılacak yardımın doğru ihtiyaçları karşılaması amacıyla okuldan ve dernekten ilgililerin irtibat halinde olacakları bir çalışma gurubu oluşturduk. Bu çalışma gurubuna alımlar ve evrak işleri ile ilgili bilgi verdik. Bu işleri takip etmek üzere Alexander TURCAN ve Orhan ERTURAN görevlendirildi.

gezgindergi-dunya-yetimhaneleriyle-tanidigim-ulke-tumu1 gezgindergi-dunya-yetimhaneleriyle-tanidigim-ulke-tumu2 gezgindergi-dunya-yetimhaneleriyle-tanidigim-ulke-tumu3

Yazar : HALİT ÖMER CAMCI

Gezgin, ışık avcısı, oğlunun babası...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir