Perşembe , 29 Şubat 2024

Gezgin Dergisi 105. Sayı ile huzurlarınızda..

Seyahat etmenin bir kültür, sanat ve medeniyet şuuru olduğunun idrakiyle gezmeye, eşya ve hadiselere hakikat kaygısı ile bakmaya ve gördüklerimizi bir tecelli ve tezahür bilinciyle yansıtmaya çabalıyoruz..

Bu sayıda;

Niyazi Genca Amsterdam’daydı.. Birbirinden güzel fotoğrafları ve yazısı ile sizleri Avrupa kültürünün merkezlerinden birine götürüyor..

Her sayıda bizi tarihi mekanlara götüren ve orayı bir rehber bilinciyle gezdiren tarihçimiz Önder Kaya ise Gümülcine’yi yazdı ve fotoğrafladı..

Aslı Doğan’ın Mardin Çarşılarında dolaşmalarına eşlik ettikten sonra, Halit Ömer Camcı ile Ege Yollarına düşeceksiniz.. Birbirinden güzel anlar sizi bekliyor..

Gezgin Atölye Ömer Koç başkanlığında Pürenli Yaylasına kamp kurdu.. Kamp yolcuları için harika bir kılavuz diyeceğimiz bu yolculuğun birbirinden güzel anı ve fotoğrafları sayımızın en geniş dosyalarından.. Nuh Alper İnan, Fatih Akal, Zafer Aziz Özer, Bedreddin Alacaoğulları Ömer Koç’un yol arkadaşları idi.
Kültür Sanat ve Akademya bölümümüz bu sayı daha da dolu..

Hayrettin Oğuz sufi şahsiyetler ve şehirleri bölümünde Somuncu Baba’yı yazdı.. Doç. Dr. Süleyman Berk’in Sosyal Medya ve Teşhircilik yazısı günümüz problemleri bağlamında önemli ve kaçırılmayacak bir yazı. Bahman Zohouri’nin Mülteci Çocukları sergisinden kesitler ve izlenimler ile Halit Ömer Camcı, Halil Çelik ve Yeşim Çoruh’un birlikte hazırladıkları Firuze’nin hikayesi gerçekten görülmeye değer..

Bir Fotoğrafın Düşündürdükleri bölümünde Hayrettin Oğuz bu kez Ecrin Guzin Gülfidan’ın fotoğrafını yorumlamış.. İnsan bir tarih ve bir süreçtir demiş Hayrettin Oğuz..

Gezginin Gör Dediği bölümümüz birbirinden güzel fotoğraflar ve fotoğrafçılara dikkat çekmeye devam ediyor. Bu sayının fotoğrafçıları, Nazire Avlar, İsmail Tuncalp, İsmail Ekici ve Fatih Akal..

Fotoğrafçının Gör Dediği bölümümüzün bu ayki konuğu Ümit Özpolat..

Portfolyomuz ise birbirinden güzel anılarını fotoğraflarını keyifle izleyeceğiniz, bakış açısı ile farkını ortaya koyan Volkan Taşdemir’e ait..

Kapak fotoğrafımız Halit Ömer Camcı’dan..

106. Sayıda yine birbirinden güzel isimler, fotoğraflar ve yolculuklarla karşınızda olacağız.. Gezgin olmak zamanı ve mekanı idrak etmektir.. Saygıyla..

gezgin105kapak-gezgindergi
Gezgin Dergisi 105. Sayı Kapağı

 

Yazar : NUH ALPER İNAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir