Perşembe , 30 Kasım 2023

Kamera Elinde Geleceğin Cebinde – Kısa Film Yarışması Sonuçlandı!

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması’nın sonuçları Borsa İstanbul’da yarışmacıların, jüri üyelerinin, TSPB, Borsa İstanbul A.Ş ve Sermaye Piyasası Kurulu yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde açıklandı. Bu yıl “Varlıklı Geleceğin Sırrı” temasıyla yola çıkan yarışmada, 15.000 TL’ye varan ödüller sahiplerini buldu.

kamera-elinde-yarisma-gezgindergi (2)

1 Ekim’de Borsa İstanbul A.Ş. Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreninde, TSPB Başkanı İlhami Koç, Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Dinç ve Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş ve açılış konuşması yaptılar.

Türkiye’nin her bölgesinden toplam 81 filmin katıldığı yarışmanın başvuruları, SİYAD Üyesi ve Radikal Gazetesi Spor Servisi Şefi ve Sinema Yazarı Uğur Vardan, Sinema Yazarı ve Haber Editörü Selin Gürel, BirGün Gazetesi Yazarı ve Sinema Eleştirmeni Cüneyt Cebenoyan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Alp Birol ve TSPB Finansal Eğitim Çalışma Komitesi Başkanı Attila Köksal’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Düzenli para biriktirme, tasarruf etme ve planlı harcama temasına uygun olarak hazırlanan 81 film arasından sıyrılarak ilk üçe giren filmlerin ve yönetmenlerin isimleri şöyle:

kamera-elinde-yarisma-gezgindergi (1)

  1. Erdoğan Tosun – Şirketim , 15 bin TL
  2. Ali Özgür Güner – Pikselruf 2000 , 10 bin TL
  3. Enver Özüstün – Keşke Demeden , 7 bin 500 TL

İlk 10’a girmeyi başaran diğer yarışmacılar ise, TSPB’nin düzenlediği bir günlük eğitimlerden istediği birine ücretsiz katılma imkânı kazandı.

Yazar : NUH ALPER İNAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir