Pazartesi , 26 Şubat 2024

Nikon D-SLR D810-A görücüye çıktı

Nikon gökyüzü fotoğrafçılığı için tasarladığı FX biçimli ilk D-SLR fotoğraf makinesi D810A ile sektöre yeni bir isim kattı. Birçok özel işleve sahip olan bu fotoğraf makinesi ile evrenin tam 36,3 megapiksel çözünürlüklü resimlerini çekebilirsiniz.

D810A, Nikon’un yüksek çözünürlük ustası D810’un özel olarak değiştirilmiş bir sürümüdür. Yeniden tasarlanan bir kızılötesi (IR) kesme filtresine sahip olan bu özel D-SLR, H-alfa tayf çizgisine (yaklaşık 656 nm’lik bir dalga boyu) dört kat daha duyarlıdır. İlk kez bir Nikon’da, hidrojen alfa dalga boyunda ışıma yapan bulutsuların gerçek rengi artık fotoğraf makinesini modifiye etmeye gerek duyulmadan görüntülenebilir. Yeni filtreyle birlikte çalışan fotoğraf makinesinin çok yüksek ISO duyarlılığı, olağanüstü çözünürlük gücü ve birçok özel işlev bir araya gelerek fotoğrafçıların uzayın derinliklerindeki harika kesitleri nefes kesici ayrıntılarla yakalamasına olanak sağlayacağa benziyor.

Nikon-D810A-The-World-Astrophotography-2

Daha fazla bilgi için : http://www.nikon.com.tr/tr_TR/product/digital-cameras/slr/professional/d810a

Nikon D-SLR D810-A Görücüye Çıktı – Bu yazı 2015 yılının Mart ayında yayınlanan Gezgin dergisinin 97. sayısından alınmıştır.

Yazar : GEZGİN YAZAR

Türkiye'nin Gezi, Seyahat ve Fotoğraf Dergisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir