Salı , 5 Aralık 2023

Fest Travel’den Elazığ Ve Malatya Daveti

Bu iki Doğu Anadolu şehrinin geçmişten bu güne çok farklı kültürlere ev sahipliği yaptığını ve hala Anadolu’nun en kozmopolit kentleri olduğunu bilir miydiniz?

Mesela Malatya sadece kaysıları ile meşhur olmanın ötesinde köklü tarihsel geçmişiyle görenleri büyüleyen bir güzergâhtır. Malatya’nın zengin tarihi geçmişi Hitit, Asur, Selçuklular ve Memluklardan oldukça fazla eserler bıraktı. Tam da bu yüzden UNESCO “Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi”ne Türkiye’den en son dâhil edilen 13 tarihi alandan biri olan ve milattan önce 5 binli yıllara tarihlenen Aslantepe Höyüğü var.

Elazığ’a gelirsek, bu güzel doğu Anadolu kentinin MÖ 20. yüzyıldan kalıntılar barındırdığını bilir miydiniz? Eski Elazığ olarak bilinen yerin bugün bir açıkhava müzesi olduğunu, camisinden kilisesine, müzesinden kalesine bu antik kentin adının Harput olduğunu?

FEST Travel Elazığ ve Malatya Kültür Gezisini, kadim kültürlerin izlerini taşıyan bu iki kente gerçek değerin verilmesi amacıyla tasarladı.

FEST Travel’ın Elazığ ve Malatya’ya layık olduğu değer vermek, kültürel geçmişin sürdürülebilirliğini göstermek amaçlı tasarladığı bu özel geziye davetlisiniz!

gezgindergi_fest_travel01

Elazığ Ve Malatya Kültür Gezisi – www.festtravel.com

Fest Travel’den Elazığ Ve Malatya Daveti – Bu yazı 2015 yılının Mart ayında yayınlanan Gezgin dergisinin 97. sayısından alınmıştır.

Yazar : GEZGİN YAZAR

Türkiye'nin Gezi, Seyahat ve Fotoğraf Dergisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir