Salı , 27 Şubat 2024

Nikon Red Dot 2015 Ürün Tasarım Ödülünü Kazandı

Nikon 1 J4, Nikon 1 S2 ve COOLPIX S6900 “red dot ödülleri: ürün tasarımı 2015” ödülünü kazandı

Nikon, medellerinden üçünün, sponsorluğunu Almanya’daki Design Zentrum Nordrhein Westfalen’ın yaptığı prestijli “red dot award: product design 2015” (red dot ödülü: ürün tasarımı 2015) ödülünü kazandığını bildirmekten mutluluk duyar. Değiştirilebilir objektifli gelişmiş fotoğraf makineleri Nikon 1 J4 ve Nikon 1 S2’nin yanı sıra COOLPIX S6900 kompakt dijital fotoğraf makinesi kalite ve tasarım ödülleri kazandı.

“Red dot award: product design” dünya çapında en büyük ve en prestijli tasarım ödüllerinden biri olmuştur. Bu yıl, 56 ülkeden tasarımcılar ve şirketler 4928 ürünle katıldı. Ödül, son iki yıl içinde piyasaya sürülen ve yenilik, işlevsellik, ergonomi, ekoloji ve dayanıklılık da dahil olmak üzere, dokuz tasarım alanında üstün özellikler sergileyen ürünlere verildi.

Kazananlar, 30 Haziran 2015 – 26 Temmuz 2015 tarihleri arasında Almanya’nın Essen şehrindeki, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Zeche Zollverein’da, Red Dot Design Museum’da açılacak özel bir sergide yer alacaktır.

Nikon 1 J4

Nikon 1 J4, yaklaşık 20 fps AF izleme işlevi sayesinde dünyanın en hızlı* sürekli çekim özelliğiyle, hareketli konu izlemede üstün performans sunar. Değiştirilebilir objektifli fotoğraf makinesi tümü hafif ve kompakt bir gövdede bir araya gelen, çeşitli durağan görüntü, film kaydetme ve düzenleme işlevleri sunar. TFT LCD dokunmatik ekranla sezgisel kullanıma olanak tanır ve yerleşik Wi-Fi® özelliği yüksek kaliteli görüntülerin kolayca aktarılıp paylaşılmasını sağlar.

*2 Nisan 2015 itibarıyla bulunabilen, değiştirilebilir objektifli dijital fotoğraf makineleri arasında.

Bu ifade Nikon araştırmasına dayanır.

144149 NIKON

Nikon 1 S2

Nikon 1 S2, değiştirilebilir objektif kategorisinde yeni olanların basit bir işlemle güzel görüntüler yakalamasını sağlar. Kompakt fotoğraf makinesinin minimalist tasarımı, kırmızı ve sarı da dahil olmak üzere dört renk seçeneği ve bunlara uygun objektiflerle birlikte sunulur.

144149 NIKON

COOLPIX S6900

COOLPIX S6900, 12x optik zoom özellikli objektife ve kullanıcıların kendi portrelerini çekmelerine olanak tanıyan bir dizi özelliğe sahip kompakt bir dijital kameradır. Bu özellikler arasında, alçak ve yüksek bakış açılarından çekim yapmayı destekleyen değişken açılı LCD ekran, yerleşik kamera standı ve önde deklanşör düğmesi sayılabilir. Ayrıca, üstün çalışma sunar ve avucun kullanılmasıyla uzaktan kontrole olanak tanıyan El Hareketleriyle Kontrol gibi heyecan verici işlevlere sahiptir; yerleşik Wi-Fi® ve NFC özellikleri paylaşmayı kolaylaştırır.

gezgindergi_haberler_nikon_redgot_odulu (3)

Nikon Red Dot 2015 Ürün Tasarım Ödülünü Kazandı

Yazar : HALİT ÖMER CAMCI

Gezgin, ışık avcısı, oğlunun babası...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir