Pazar , 14 Nisan 2024

Sonbaharda Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Birbirinden güzel sonbahar manzaralarının keyfini çıkarabilmeniz için; sonbaharda görmeniz gereken yerleri listeledik. Doğanın renk geçişinin verdiği hazzı keyifle çıkarmanız dileğiyle…

gezgindergi-haberler-sonbaharda-nereye-gidilir

1- Yedigöller
Yedigöller Milli Parkı içerisinde yer alan Kapankaya seyir yerine çıkıp, eşsiz manzarayı görmenizi tavsiye ederiz.

2-  Abant
Abant denilince gözünüzün önüne ilk olarak karla kaplı bir manzara geldiğini tahmin etmek zor değil. Ancak Abant’ta sonbahar aylarında göl manzarası eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerin yeri her zaman ayrı olacaktır.

3 – Ağva
İstanbul’a 97 km uzaklıkta olan Ağva’yı bir de nehirleri, Karadeniz’in masmavi suları ve sonbaharın renkleri ile keşfetmeye ne dersiniz?

4- Amasra
Sahip olduğu koyları ve adaları ile doğa harikalarından bir tanesi olan Amasra, kendisini çevreleyen ormanların yeşilliklerinin renk değiştirmeye başlamasıyla eşsiz bir güzellik sunuyor.

5- Büyükada
Ulaşım konusunda çok sıkıntı yaşamayacağınız Büyükada, günübirlik ziyaret edebileceğiniz lokasyonlardan bir tanesi. Yaz aylarında yaşanan kalabalığın azalmasıyla, kendisine has mistik bir huzur yansıtan Büyükada, sonbahar tatili düşünenler için biçilmiş kaftan.

6-  Kapadokya
1985’de UNESCO Dünya Miras Listesine giren Kapadokya, peri bacaları ve tarihi yerleri ile mutlaka görmeniz yerlerden. Ayrıca şehre gittiğinizde balon turu ile bu eşi benzeri olmayan manzarayı yukarıdan görmeyi de unutmayın

7 – Safranbolu
Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan yerleşim yerleri ile ünlü olan kent, taş sokakları ile sonbaharın en çok yakıştığı şehirlerden bir tanesi. Bu güzelliği ile de Dünya Miras Listesi’nde kendisine yer bulmuş.

8- Çamlıhemşin
Fırtına Deresi Vadisi ile kendinizi bir rüyada hissedeceğiniz Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde ruhunuzu dinlendirin.

Yazar : HALİT ÖMER CAMCI

Gezgin, ışık avcısı, oğlunun babası...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir