Pazartesi , 22 Nisan 2024

Küba’nın Sokaklarını Engezi İle Keşfedin

Karayipler’de bir ada ülkesi olan Küba, oldukça özel bir bölgedir. Okuma yazma oranının yüzde yüz olduğu, Unesco’nun açlık sorunu çeken, açlık sorunundan muzdarip tek bir çocuğa bile rastlayamadığı bu ülke hem kültürel özellikleri hem de coğrafi konumundan dolayı gezginlerin çoğunlukla ilgisini çeken bir bölgedir.

Küba’nın her yanında hem özgürlüğün hem de tarihin izleri görülebilir. Küba UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan önemli bölgeleriyle görülmeyi gerçekten hak ediyor. Cienfuegos Tarihi Merkezi, Şeker Kamışı Vadisi, Trinidad, Havana Eski Kenti ve masallardan bir kare görünümüne sahip Viñales Vadisi bu güzergaha dahil! Geçmişten günümüze uzanan faytonlar, Amerikan arabaları, Şarkı söyleyip dans ederek sokakları ve meydanları daimi karnaval alanına çeviren Kübalılar, Ernest Hemingway, Fidel Castro ve Che Guevara’nın ayak izlerinde unutulmaz bir 1 Mayıs geçirmek için adres engezi!

Küba’nın Karnaval Havasındaki Sokaklarını Engezi İle Keşfedin! – Bu yazı 2015 yılının Mart ayında yayınlanan Gezgin dergisinin 97. sayısından alınmıştır.

Yazar : GEZGİN YAZAR

Türkiye'nin Gezi, Seyahat ve Fotoğraf Dergisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir