Pazartesi , 22 Nisan 2024

Gezgin TTNET Fotoğraf Kulübüyle Yollarda

TTNET Fotoğraf Kulübü ve Gezgin tarafından organize edilen fotoğraf gezilerinin bu seferki durağı Göynük oldu.

Yazı: Özgür Çetin

16 Şubat 2014 tarihinde düzenlenen geziye 16 kişiden oluşan TTNET Fotoğraf Kulubü ve Gezgin fotoğraf ekibi katıldı. Gezideki ilk durak Taraklı kasabası oldu. TTNET’in bir dönem Şener Şen’in de yer aldığı televizyon reklamlarının çekildiği bu şirin kasabaya gelen kulüp üyeleri, güzel havanın tadını çıkardılar ve bol bol fotoğraf çektiler. Kasabanın reklamlardaki isminin Mümkünlü olduğunu da belirtelim. Taraklı hem evleri hem de yöresel yemekleriyle dikkat çeken bir ilçe.

Gezinin ikinci durağı ise Çubuk Gölü oldu. Doğal güzelliği ve muhteşem yansımalarıyla dikkat çeken gölde bol bol fotoğraf çeken kulüp üyeleri, güzel havayla beraber gölün etrafını gezme fırsatı da buldular.

Gezinin üçüncü ve son durağı ise Göynük oldu. Bir tepenin eteklerine kurulu olan şehirde yöresel yemeklerin tadına bakan gezi sakinleri, daha sonra serbest zamanda şehri fotoğrafladılar. Kasabanın en ilginç yönlerinden biri yüksek bir tepeye kurulan kule. 1922 yılında inşaa edilen kule Sakarya’nın kurtuluşunun anısına yapılmış. Yeri gelmişken Göynük’te Fatih Sultan Mehmet’in hocası Akşemseddin’in türbesinin bulunduğunu da söylemeden geçmemek lazım.

Göynük’de özellikle tarihi evleriyle ilgi çekici bir kasaba. Şirin evleri, güzel ve parlak bir gökyüzünde çok güzel fotoğraf veriyor. Bu da özellikle fotoğraf çekmek için gelenlere harika fırsatlar sunuyor.

TTNET Fotoğraf Kulübü üyeleri günübirlik yapılan geziden birçok fotoğraf, yerel yiyecekler ve ilginç anılarla döndüler.

Bu yazı 2014 yılının Mart ayında yayınlanan Gezgin Dergisi’nin 85. sayısından alınmıştır.

Yazar : GEZGİN YAZAR

Türkiye'nin Gezi, Seyahat ve Fotoğraf Dergisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir