Perşembe , 30 Kasım 2023

GEZGİN DERGİSİ 99. SAYI

100. sayıya bir kala yine dolu dolu bir sayı ile gezdik, gördük, çektik, getirdik..

Bu sayı ağırlıklı olarak Yurt dışı Gezginlerimizin yazıları ve fotoğrafları ile dolu..

99. Sayımız Selnur Okudan’ın Fas dosyası ile başlıyor.. Birbirinden güzel fotoğraflar ve doyurucu yazısıyla Selnur çok güzel bir iş çıkardı. Kapak Fotoğrafımız da Selnur Okudan’dan..

Niyazi Uğur Genca’nın Budapeşte yazısı ve fotoğrafları, Esra Özcan, Ömer Önüt ve Asiye Yılmaz’ın Floransa dosyası okurken de izlerken de tarihin gizemi ile romantizmin sıcaklığının kesiştiği noktalara götürüyor insanı.. Keyifle okuyacak ve seyredeceksiniz..

Mehmet Kutlu İnanç, Ermenistan’ı, Gülay Karakaş, Bahar Kokulu Liman başlığı ile Ürdün’ü yazdı ve fotoğrafladı..

Portfolyomuz doğunun gizemli renkleri ve desenleri ile Nadir Buçan’dan..

Fotoğrafçının Gör Dediği bölümümüzde Amerika’daki Gezginimiz Serpil Gül’ün zamanı, mekanı ve insanı anlattığı çok güzel bir fotoğrafı var..

Bu sayıdan itibaren yeni bir bölümümüzle karşınızda olacağız. Hayrettin Oğuz her sayıda Bir Fotoğrafın Düşündürdükleri başlığı altında bir fotoğraf okuması yapacak.. Bir fotoğraf üzerinden fotoğrafın ötesi ve ruhu ile ilgili duygularını, hissettiklerini bizimle paylaşacak.. Amaç şüphesiz ki fotoğrafın mekanik boyutunun ötesindeki insan yanını yansıtabilmek..

Önder Kaya Beşikdüzü Köy Enstitüsü’nü yazdı.. Tarlası Karadeniz Olan Mektep yazısını Önder Kaya kalemi ve ruhu ile okuyacaksınız..

Fotoğraf geçmişi geleceğe taşımaktır. Ve aynı zamanda gelecekle ilgili umuttur. Bu anlamda birkaç sayıdır katkıları gittikçe derinleşen Gezgin Fotoğraf Atölyesi bu sayımızda da üç dosya ile karşınızda.. Deve Güreşleri-Tire, Galata Mevlevihanesi ve Yedikule Soğanlı Bitkiler dosyaları fotoğraf bilinci ve birlikteliğinin en güzel örnekleri.. Gezgin Dergisi mana ve ruhunu yetiştirdiği yeni nesillere aktarmanın mutluluğunu yaşıyor..

Evet artık 100. Sayının heyecanı, sancıları ve sevinci şu an itibariyle daha da yoğunlaştı..

gezgin-dergisi-99-sayisi-bayilerde

100. Sayıda buluşmak umuduyla

Yazar : HALİT ÖMER CAMCI

Gezgin, ışık avcısı, oğlunun babası...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir